TOUHA PO ČÍSLECH = MOC ČÍSEL?

20. února 2017 v 21:13 | Felix |  NEMOSHOP.EU
Minulý článek mi šéf ohodnotil otázkou, zda ve mě nepřetrvávají ještě stále ty adolescentní tendence, o kterých jsem psal v prvním odstavci minulého vydání Nemo Pondělníku. :(
No, občas asi ano a přiznávám, že jsem určitě rád za stále přetrvávající adolescentní touhy, než za to, aby ve mě rostla touha po moci. Konec konců, touha po moci se obrátila jako bumerang v historii už tolikrát, že do tolika snad ani neumím napočítat.

Minulý týden jsme si všichni hráli s čísly. Rozpitvávali jsme u nás každičkou rozpočtovou položku do detailu, abychom byli připraveni na to, jak se s ní porvat ve všech předpokládatelných variantách dobrých i nedobrých. A - jak jinak, pitva proběhla úspěšně, dokonce i pitvaný nebožtík (tedy štos popsaných papírů) nám posléze na pitevním stole ožil. :D

Takže už víme, co nás čeká ve výrobě měsíc po měsíci, už víme kolik čeho budeme přibližně vyrábět a kolik čeho si od nás zákazníci přibližně koupí pro výrobu všelijakých dobrot - a že jich bude!!!

Taky víme, že musíme být připraveni na Alu z laboratoře, kdyby začala z celé té její práce bláznit, abychom byli schopni jí poskytnou první pomoc z oblasti psychiatrie.

A to nemluvím ani o Fredovi, který se tak děsně "těší na sezónu", že už teď ho mrzí, že se kdy pouštěl do agronomie. :D

Matt, co má na starosti minisupermarket NEMOSHOP.EU taky není v klidu, protože mu přibyly 2 další projekty do správy. A to regál "Rychlebské sirupy" a regál "Lékárna Dr. Pouskové". Obojí už frčí. Ale, samozřejmě za provozu, se ještě vychytávají mouchy. A bude se vám líbit i regálek s "Domácími obaly". Určitě zde v průběhu roku bude lze naleznouti kdovíco pro praktické užití v (nejen) moderní domácnosti. A nakonec v regále "Nemo dobroty" Mattovi přibylo dalších pár položek - kromě našeho specielního zelí, ještě pepř, chilli a sůl. A tím to, mám takového tucha, určitě nekončí. Známe přece našeho šéfa...

Maia, chudák, nedostala instrukci k vyřizování hovorů ze zahraničí. Šéf to bral tak nějak automaticky a byla z toho celá špatná, když jí šéf tlumočil pohoršení nad nevyřízeným zahraničním telefonátem, protože si obchodní partner stěžoval, že se nedovolal.

Pavel z obchodního oddělení, ten klasicky, jako to bývá na každém obchodním oddělení, permanentně neví, kde mu hlava stojí a papíry leží. Na stranu druhou, do té jeho mozkovny bych chtěl jet na návštěvu, to je procesor, jaksepatří, ikdyž se taky občas přehřívá. ;)

A Felix (tedy moje maličkost), ten by měl podle představ teorie marketingu v podstatě být ministrem bez portfeje a zvládat všechno, co ostatní "nedávají". :D To jen taková nekorektní poznámka, protože je to tak i ve skutečnosti. Ikdyž zní to jinak, než to ve skutečnosti je. :D

Jen Vendy, protože je služebně nejmladší, tak bude mít ještě asi 10 měsíců trochu volněji a pak jí to teda fakt závidět nebudu. Má totiž na starosti projekt FIT & BEAUTY a vsadím všechno co mám, že i na její krásné tváři se objeví za pár měsíců nějaká ta vráska. ;)

Tudíž nenudí se rozhodně nikdo a na touhu po moci nikdo nemá čas. Musím říct, že zatím a stále fungujeme jako dobře promazaný stroj.
A propos, obecně o stroje u nás nouzi nemáme. Letos určitě budeme potřebovat technickou posilu do týmu. Protože já neumím skoro zapnout ani mixér, šéf se u strojů pořád vzteká, Fred toho má už tak naloženo dostatečně, Ala si rozumí jen s laboratorním zařízením, Matt se spotřební elektronikou a Vendy s kulmou a fénem, ale opravdový dílenský mistr nám chybí a budeme ho určitě potřebovat.

A jak teď přemýšlím nad závěrečným odstavcem, ono každé to lidské činění jakoby k té moci snad směřovalo???
Věřím, že néééééé! :)

Váš Felix 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Felix Felix | 20. února 2017 v 21:22 | Reagovat

Někdy bych si fakt jen tak nejraději sednul a celý týden četl všechny možné i nemožné blogy a jen bych si psal s blogery a pil koktejly. Hmm, o takové dovolené začnu přemýšlet. :-D  8-)

2 Felix Felix | 22. února 2017 v 12:29 | Reagovat

Jedna láskyplná čtenářka mi našla v článku hrubku, za kterou bych snad i od naší mírumilovné paní učitelky jazyka českého z druhého stupně základní školy dostal citelný políček :-D Takže díky moc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama