JÁ, NA FACKU (NEBO NA PĚST?)

5. září 2016 v 22:11 | Felix |  HNOJITKONEMO.CZ
Dává to smysl? Obklopen denně pozemskými bytostmi, jejich uvolněnými, nebo vycítěnými neuvolněnými emocemi, jejich prací, jejich city, jejich přirozeností, jejich životy. Od každého z těch všech něco získávám a něco si zase oni berou ze mě.

Jak to mám, krucinál, udělat? S "Frantou" vycházím, s "Pepou" taky. "Franta" s "Pepou" vůbec a nastává to úžasné, morální dilema ke zblití. Jak mě vůbec může kterýkoliv z nich nutit, abych s tím druhým zrušil veškeré komunikační frekvence, jelikož ten první s ním rovněž žádnou komunikační frekvenci nesdílí a sdílet (momentálně a až do odvolání) nehodlá?

Ach, jo :( Kdyby mě prezident jmenoval generálem, tak bych je donutil, aby se sžili ;) :D Ale takhle?

Cestou v MHD, která trvá několik desítek minut, mi běhá hlavou kdovíco.
Fajn! Přednost nemůžu dát ani jednomu z nich. Takže dát vale oběma?
OK. I kdyby. A dál? Nestane se to za pár měsíců znovu a v bledě modrém?
Tak jinak. Oni ať se třeba pozabíjí a já chci mít pořád stejně pohodový vztah s jedním i s druhým?
Taky blbost. Když si ublíží (fyzicky nebo duševně, to je jedno), stejně nebudu mít ani jednoho z nich, protože část viny, o tom žádná, padne na mou hlavu.
To ale padá i tak. Jen proto, že je člověk zná oba a necítí racionální důvod upřednostňovat jednoho před druhým.
A pak nemějte strach z vlastních myšlenek...

Asi budu muset zkusit tu asertivní metodu z práce, co nám vtlouká do palic šéf. Teda, pokud to nedopadne jako ve Hvězdných válkách, kdy chtěl rytíř jedi použít sílu na toho modrého poletujícího prasoplaza, u kterého byl Anakin v otroctví... Nakonec stejně musel rytíř zaplatit a stejně mohl koupit jen Anakina bez jeho matky a kam to vedlo dál už víte. :D
No, a pak nemějte strach z vlastních myšlenek podruhé...

Štístko, že v naší malé firmě v týmu takové posedlosti řešit nemusíme, jedem sehraně, náš generál nám nedovolí, abychom se neměli rádi a když k nám plánuje někoho přidat, tak musí mít jistotu, že z něho bude "člen rodiny".

Mimochodem, pomalu, vlastně už spíš pádivě, se připravujeme na maraton s podzimním dokrmováním rostlinných, parapetových miláčků našich zákazníků.
Ptají se kdy, čeho, kolik a jak, vždycky říkám, že máme všechno na našich stránkách webových a facebookových. Ale, ehm, mezi námi, bude to potřebovat trošku do jara updatovat, když máme být zase o rok lepší. No, ne? :)

Váš Felix


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama