Září 2016

HOUPITY, HOU

26. září 2016 v 21:35 | Felix |  QMED NEMO
Já už někdy přímo a doslova cítím, jak visím "v" té oprátce (a houpu se v podzimním vánku) ze strachu, že určitě dostanu od šéfa tu infekční (určitě psychiatrickou) nemoc - bláznivé zaujetí pro všechno co pálí, píchá, štípe, kouše a kdoví co ještě. Pěstuje a zpracovává kopřivy a vyrábí z nich kdeco, chová včely a chodí k nim a šťourá do nich a pravidelně fasuje žihalda a k tomu ještě pěstuje kaktusy, teda vlastně spíš jenom aloe. :D

Ikdyž nejen on, my to schytáváme taky. Když mám třeba já to "štěstí" projít se šéfem "rajóny", tak určitě vím, že můj největší tělní orgán (tedy kůže) zase dostane kartáč! Mě už štípe i ten kopřivový prach, co se víří ve skladech. :(

A propos, s těmi včelami mu to letos docela dobře vyšlo, ikdyž jsou to taky pěkný bestie. Třeba nám šéf vykládal, jak koncem července jednomu jeho včelstvu jiné včelstvo ukradlo všechny zásoby medu a pylu. A řekne se pilný, jako včelka. To teda! Jedno včelstvo pilně robí, druhé včelstvo mu zas škodí, je to prostě jak s lidma...
V každém případě už moc nelítají, letní včely už skoro vymřely a ty zimní plánujou makat až po zimě - okolo nových vajíček a larviček. Tak, či tak, med byl letos naprosto luxusní a unikátní, panenský! Takže šéf definitivně rozhodnul o doplnění sortimentu v NemoShopu o dva druhy medových výrobků, ale máme zatím zakázáno říkat, co to bude... ;)

O kopřivách mluvit ani nebudu, o tom co s nimi zažívám už od letošního jara víte všichni už, myslím, dost. Ale jedno překvápko se přecejen chystá! :D :D :D

A aby nežárlily, tak letošní klony kaktusů, teda, vlastně aloí (šéf nemá rád, když jim říkáme kaktusy) jsme už přenesli z místa "A" do místa "B", to jest z venkovní květináčové množárny ke zděnému přístěnku. Rána prý už bývají chladná a prý se těm aloím blíží klidové období, tak prý aby se mu moc nenachladily. Nooo, za měsíc je ale stejně budeme přenášet znova z místa "B" do místa "C", čímž se rozumí "od" přístěnku "do" (dovnitř) přístěnku. Má jich nachystaných do NemoShopu pěknou řádku. Ale musím teda říct, že jsou fakt úplně hustě krásný a šťavnatý. Normálně se mi začínají i líbit. To bude asi ta výše popsaná infekce spojená s tím strachem a oprátkou. Ach, jo. :D

Váš Felix

P.S. Škoda, že v blogové redakci měli asi nějaké potíže, tak jsem se těšil na nové téma týdne.
MŮJ A NEMŮJ, SVŮJ A NESVŮJ

20. září 2016 v 12:28 | Felix |  NEMOFIT.CZ
Můj pondělník a v úterý. Stydím se!!! :(

Dřív, stojíce před zrcadlem, někdy při jízdě MHD, nebo, když jsem koukal ven z okénka letadla, někdy když jsem jel delší trať vlakem a jindy když už jsem ležel a usínal, nebo naopak, když pil ranní čaj nebo kávu, lezly ty úvahy protivně do mozkových závitů.
Připadne mi, vzhledem k mé práci, že jednou jsem ten a jindy onen, podle toho, s kým zrovna něco řeším, dělám. A tak snad stovky všech těch osobností vytvářejí tu mojí? Určitě. Tak se ani neptám, kdo jsem, protože to vím naprosto přesně. Jsem Felix, můj a nemůj a svůj a nesvůj, se všemi klady a zápory pozemského, lidského života, řízený vlastní myslí, ovlivněný ale všemi okolo. Teda, čert ví, třeba za pár desítek let mi to bude připadat jinak, ale teď vím zcela a úplně, že pozemský, lidský život mě baví se všemi jeho naturalistickými výjevy dobrými i zlými! ;)

Jinak počasí supr, chladno a vlhko, den krátký. Jako na jaře. Kopřivy rostou. Krom toho úspěšná sezóza za námi a ještě před námi :D

A jelikož úspěchy nás potkávají dnes a denně, a každý den se i sám o sobě cítím lépe a lépe, zdravější a zdravější, krásnější a krásnější, tak se nám povedla dokončit startovací internetová verze www.nemofit.cz pro náš projekt FIT & BEAUTY. Sice to ještě není na soutěž o nejlepší web, ale je tam vše důležité a samozřejmě neustrneme na současné podobě... :)

Rodí se ke všemu druhá řada našich (a jen našich) FITČAJŮ - NEW ENGINE, kde najdete Fitčaj pro 8. den, minibreak ranní a odpolední a jednu lahůdku - spešl mix pro pracovní den. Určitě stojí za vyzkoušení! :)

S kvapem se blížícím podzimem podzim, světlo světa spatří rovněž náš první produktový minikatalog a makáme i na shopu, šéf nám dýchá za krk :
Na náš minikatalog se těšíme, ikdyž práce je kolem toho na pos--ní. No, doufám, že vás potěší taky, když se vám někdy dostane do rukou. ;)

Vás Felix"A BIG NETTLE SLAP"

12. září 2016 v 20:21 | Felix |  AGRONEMO.CZ
Před pár dny se opět šéfovi podařilo mě rozesmát. Vzpomněl jsem si na film "Strážci galaxie". Extrém parta, která se pouštěla do NEJ šíleností. A vždycky jim to vyšlo.

Zpravidla poklidné dění ve firmě bylo za poslední týden narušeno slunečným počasím a úspěšnými počiny na poli dodavatelském, produkčním i zákaznickém.

Započalo se další kolo sklizně naší speciální rostliny, píchavého miláška, kopřivy. Tentokrát nás šéf zaškolil na sklizeň jen vybraných kousků. Suší se naplno. A už teď mě přímo děsí představa, co se s těmi vybranými kousky bude dít dál, protože už ta samotná výběrová sklizeň je v tom hicu posledních dní "pěkná pakárna". Navíc, když si někdo (třeba Felix...) nevezme s sebou ani kapku pití, jen jedno jablko. Ještěže příští sezónu už budeme řádně mechanizovaní... :D

Kromě toho plaší šéf s rozjetím sériové výroby našich FITČAJŮ, pronajal i další plochy pro pěstování. Kdo to asi bude všecko letos chystat na příští sklizeň, he?) :@ A zajišťuje techniku na příští sezónu (slávabohu).

No, a aby toho nebylo málo, tak jsem byl donucen v předtermínu odevzdat grafické návrhy pro "dokončení konsolidace korporátního designu projetku NEMO". Ještěže jsem je měl připravené už od minulého týdne! :D A to raději ani nemluvím o tom, že když se kdokoliv z nás jen zeptá na NEMOSHOP, tak šéfovi šediví bradka, protože ho chce mít do konce roku v plném provozu a musí teď dát přednost výrobě. Je přece pořád ještě (zatracená) sezóna. Ikdyž to je z jedné stránky dobře. Čím víc se sklidí a vyrobí, tím víc si budeme moct troufnout na další zákazníky a to nejen z Česka (Pšššt!). :)

No, a protože známe strategickou vizi našeho velitele, tedy být největším zpracovatelem, producentem a prodejcem (toho, co děláme) na světě, bojíme se asi všichni do jednoho, že se naše milovaná a nenáviděná, píchavá, zelená potvora stane strážcem celé naší doby (viz obr.). Amen (překl. "staň se").

Hezké pondělí a celý týden! :)

Váš FelixJÁ, NA FACKU (NEBO NA PĚST?)

5. září 2016 v 22:11 | Felix |  HNOJITKONEMO.CZ
Dává to smysl? Obklopen denně pozemskými bytostmi, jejich uvolněnými, nebo vycítěnými neuvolněnými emocemi, jejich prací, jejich city, jejich přirozeností, jejich životy. Od každého z těch všech něco získávám a něco si zase oni berou ze mě.

Jak to mám, krucinál, udělat? S "Frantou" vycházím, s "Pepou" taky. "Franta" s "Pepou" vůbec a nastává to úžasné, morální dilema ke zblití. Jak mě vůbec může kterýkoliv z nich nutit, abych s tím druhým zrušil veškeré komunikační frekvence, jelikož ten první s ním rovněž žádnou komunikační frekvenci nesdílí a sdílet (momentálně a až do odvolání) nehodlá?

Ach, jo :( Kdyby mě prezident jmenoval generálem, tak bych je donutil, aby se sžili ;) :D Ale takhle?

Cestou v MHD, která trvá několik desítek minut, mi běhá hlavou kdovíco.
Fajn! Přednost nemůžu dát ani jednomu z nich. Takže dát vale oběma?
OK. I kdyby. A dál? Nestane se to za pár měsíců znovu a v bledě modrém?
Tak jinak. Oni ať se třeba pozabíjí a já chci mít pořád stejně pohodový vztah s jedním i s druhým?
Taky blbost. Když si ublíží (fyzicky nebo duševně, to je jedno), stejně nebudu mít ani jednoho z nich, protože část viny, o tom žádná, padne na mou hlavu.
To ale padá i tak. Jen proto, že je člověk zná oba a necítí racionální důvod upřednostňovat jednoho před druhým.
A pak nemějte strach z vlastních myšlenek...

Asi budu muset zkusit tu asertivní metodu z práce, co nám vtlouká do palic šéf. Teda, pokud to nedopadne jako ve Hvězdných válkách, kdy chtěl rytíř jedi použít sílu na toho modrého poletujícího prasoplaza, u kterého byl Anakin v otroctví... Nakonec stejně musel rytíř zaplatit a stejně mohl koupit jen Anakina bez jeho matky a kam to vedlo dál už víte. :D
No, a pak nemějte strach z vlastních myšlenek podruhé...

Štístko, že v naší malé firmě v týmu takové posedlosti řešit nemusíme, jedem sehraně, náš generál nám nedovolí, abychom se neměli rádi a když k nám plánuje někoho přidat, tak musí mít jistotu, že z něho bude "člen rodiny".

Mimochodem, pomalu, vlastně už spíš pádivě, se připravujeme na maraton s podzimním dokrmováním rostlinných, parapetových miláčků našich zákazníků.
Ptají se kdy, čeho, kolik a jak, vždycky říkám, že máme všechno na našich stránkách webových a facebookových. Ale, ehm, mezi námi, bude to potřebovat trošku do jara updatovat, když máme být zase o rok lepší. No, ne? :)

Váš Felix