ŘEDITEL NÁHOD

8. srpna 2016 v 21:41 | Felix |  QMED NEMO
Jelikož bylo takřka nemožné, abych něco kloudného mohl rukama tvořit (se zlomeninou klíční kosti), rozhodnul jsem se vytáhnout extra tlustý šanon čítající okolo jednoho tisíce stran výstřižků a textů týkajících se chovu a opečovávání včel.

Začaly mi totiž na zahradě bzučet letos na zahradě už na začátku května. To jsem si přivezl jedno včelstvíčko zavřené v bedničce (nikdy jej před tím nedržeje v ruce). Puls se mi zvýšil už jen, když jsem se chystal otevřít kufr auta k vytáhnutí bedničky s bzučalkami. Dobrý, říkám si po pootevření kufru motorového vozidla, deset tisíc žihadel se z bedničky nedostalo :D

Při vytahování bedničky z auta napětí pokračovalo. Byl jsem trochu nesvůj - co když mi vyklouzne bednička z ruky a ouha... Nevyklouzla. Ufff...
OK, přeletěl květen, koncem května jsem si dovezl druhé včelstvíčko, včelstvíčka sílila, včelky se množily, jaro přešlo do léta, rozkvetly lípy, odkvetly lípy a šlus. Až do odkvětu lip šlo všechno úplně samo. Denně jsem nakouknul pod stříšku a do podmetu, co se tam děje, kontroloval, jestli ze včelek nepadají roztoči, vytočil pár sklenic medu a ze dvou včelstev udělal čtyři.

Po odkvětu lip jsme se na světě vezdejším rozloučili s dříve narozeným členem rodiny a já jsem si hned vzápětí spáchal úraz. Po několika dnech v nemocnici jsem hned šel obejít včelky. A co nevidím, to nejsilnější včelstvo se chová podezřele. A babo raď. Jednou rukou ho nerozeberu, abych se mu podíval na zoubek a tak jsem čekal, jak se bude vyvíjet dál. Ostatní budky byly dobře aktivní, ale těmhle včelkám se ne a nechtělo.

Celé 2 týdny jsem listoval mým včelařským šanonem a protože jsem si zcela jasně uvědomil rizika tohoto období kritického pro každého včelaře, rozhodnul jsem se jednat. Domluvil jsem se s mým 16-ti letým bratrancem, jestli by mi nepomohl. Oděl jsem ho do kombinézy a zdálky mu dával pokyny, co má dělat. Přirovnal práci uvnitř úlu k chirurgické operaci. :D
Zjistil jsem, že včelstvo bylo vykradeno jiným včelstvem a to úplně do mrtě, královna neklade vajíčka a že pokud s tím něco neudělám, tak o něj přijdu. Musel jsem se rozhodnout co a jak atd. Teď je to už OK.

No, ale nebýt loučení se se členem rodiny, nebylo by zlomené klíční kosti, nebýt zlomené klíční kosti, nezískal by bratránek zkušenost s rozebíráním včelstva, já bych nesáhnul po šanonu a věnoval bych se sezónním pracem v naší firmě a včely bych nechával na "potom". Nebýt zlomené klíční kosti, nedošlo by k určitým superpozitivním změnám v organizaci u nás a v týmu, agrotechnické práce by možná proběhly předčasně, nerozhodlo by se o realizaci nového projektu tak, jak se rozhodlo A TAK DÁLE A TAK DÁLE.

Takže se mi zdá, že čert s Pánembohem (nebo jiné "myto-teologické postavy nadvesmírného managementu") hrajou nějakou podivnou hru, které nevím, jestli chci rozumět. Jedno vím jistě NÁHODY JISTĚ EXISTUJÍ v teoretických exaktních výpočtech některých matematických disciplín... ;)

Váš Felix


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 1. září 2016 v 7:48 | Reagovat

Včely se někdy chovají záhadně, vždycky jsem si myslela, že jsou tak mírumilovné. O víkendu k nám začaly létat, asi kvůli suchu, shlukovaly se kolem plného kbelíku, kde mám odstátou vodu na zalévání a jak jsem tak vypozorovala, asi to byly včely ze dvou včelstev a některé své družky zlomyslně do vody shazovaly.   8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama