WORK MAKES FREE!

20. června 2016 v 21:53 | Felix |  NEMOSHOP.EU
Bývalo napsáno "Arbeit macht frei!" (práce osvobozuje) na branách koncentračních táborů. Nově by se to dalo říct i anglicky "Work makes free!"

Vím samozřejmě prd, jaké to tam bylo, ale něco mám i v mých mladých letech za sebou a taky si pamatuju, že staří Římané říkali prý něco podobného "Labor omnia vincit." (prací vše zmůžeš). A ono by se těch hesel, jistě i v době nedávné, našlo dost a dosti. No, ale taky se říká, že z práce chcípou koně. Osobně jsem o jednom četl ve Farmě zvířat od Georga Orwela.
Ze základní školy si pamatuju, že práci člověk koná tehdy, když působí silou po dráze atd.

Z některých mých brigád si pamatuju, že práci člově koná tehdy, když vedoucí neřve.
Z jiných brigád si pamatuju, že člověk koná práci tehdy, když našinec nekoná nic jiného a jinak, než dělal jeho zaměstnavatel posledních "300 let" pořád stejně...
A ještě z jiných brigád si vzpomínám, že práce byla chápána jako výkon pokynů bez očekávání zapojení vlastní hlavy. Němečtí sousedi pro to mají krásný název - Fachidiot.

No, ty brigády mám, zaplaťpámbu, za sebou.
Ne, že bych teď snad vykonával menší objem práce. To ani náhodou, ale pracuju ve firmě, kde pracuju docela rád a už nějaký ten pátek, ikdyž všichni šéfové jsou někdy na zabití a z jejich pohledu zaměstnanci asi taky. :D

Co mě ale pohání (a myslím, že nejen mě) je fungování naší firmy. Pamatujete tu písničku z Pekařova císaře? Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc? Tak u nás to platí a za celou dobu, co tu pracuju, tak u nás ještě neskončil žádný náš spolupracovník nebo partner.

Neříkám, že nejsou průšvihy, ty jsou všude a vždycky, stejně tak se někdy povytáhnou šavle, ale protože všichni každý den děláme na našich projektech a denně je posunujeme kupředu, tak zákazníci s námi zůstávají a přibývají a kolektiv drží basu.

Nejzáhadnější na tom celém je, že čím méně se nám zdá, že děláme, tím více je hotové práce. V takových chvílích si vybavuji divadelní představení Děvčátko Momo a ztracený čas (Michael Ende), kdy želva Kasiopeja říkávala, že "Pomaleji je rychleji." No, jo, ale v mém mladém věku chci všechno a hned! A kupodivu, začalo se mi toho dostávat. Teda, možná se vlastně změnila struktura obsahu slov VŠECHNO a HNED...

Ale určitě měsíc po měsíci se cítím svobodnější a svobodnější a to je pro mě extrémně významnou satisfakcí! Brzy dobudujeme náš NEMOSHOP-FRIENDSHOP :)

V každém případě, tedy alespoň pro mě, je význam slova práce tím kouzelným a jedním z nejplatnějších manuálů pro život. Všechno ostatní přichází samo ;)

Váš Felix


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady de Vampire Victoria Lady de Vampire Victoria | Web | 21. června 2016 v 0:29 | Reagovat

Děkuji

2 Felix Felix | 29. června 2016 v 21:25 | Reagovat

[1]: ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama