NOCI OD NOCI DO NOCI

7. června 2016 v 0:02 | Felix |  AGRONEMO.CZ
Zapadlo slunce a okolo krovů začali poletovat netopýři.

Potřeboval bych extrahovat aspoň dvě kapky z jejich noční energie. Ráno bych se zase potřeboval napít skřivánčí síly.

Šéf pro nás vymyslel program. Ten spočívá v tom, že vyžaduje, aby z každého oddělení aspoň jedenkrát v měsíci pracoval zaměstnanec na oddělení jiném. No, ale jako přesčas, po řádné pracovní době. Ach, jo.

Minulý týden padnul los na mě. Obyčejně se starám o propagaci, grafický design, zprávy, novinky atd. A pro inspiraci se mám prý odpoledne dostavit na úsek vývoje, Fred tam pro mě prý nachystá nějakou oddechovku, aby si mé oči odpočinuly od monitoru a abych prý z věčného klikání myší nedostal hned v mladém věku zánět karpálních tunelů, nebo co.

Tak jsem tedy se smíšenými pocity v 5 odpoledne dorazil na úsek vývoje. Říkal jsem si, budu místo do monitoru čučet do baněk a místo klikání myší budu psát čísla do tabulek. Ale divné bylo už to, že mě měl očekávat Fred, při čemž vývoj má u nás na starosti Ala. Čekalo na mě překvapení, kolega Fred mi připravil hromadu suroviny. Asi 3 tuny kompostu k vytřídění. Vyvíjí se nový produkt a protože se zabýváme (kromě jiného) vývojem a výrobou produktů pro pěstování parapetových a balkónových rostlin, mohlo mě napadnout, že to nebude jen tak.

Po chvilce čekání přikvačil i Fred, dal mi montérky, prosívačku a lopatu a postavil mě před třítunovou hromadu zralého kompostu. Se slovy, že musí ještě do porostu kvůli sklizni našich bylin mě nechal na pospas hromadě černé hmoty. Že prý nemusím spěchat, když to mám jako ten odlehčený přesčas.

Nespěchal jsem tedy, ale o flákání nemohla být řeč, protože jsem to chtěl mít co nejrychleji zkrku a mazat domů na Steam zahrát si ještě pár kol TF. Taková hromádka musí být za hodinu hotová, říkám si. Freda už jsem neviděl...

Jóóó, to tak šišku borovou. Tvrdnul jsem u toho ještě asi hodinu po setmění, po příchodu domů jsem na Steam neměl ani pomyšlení, po sprše jsem do sebe naházel něco na zub a padnul jak mrtvola do peřin. Ráno mě bolelo celé tělo. :D

Inu, to jsou ty šéfovy ozdravné pobyty na jiném oddělení. Když jsem začal přehazovat posledních několik set kilo, už bylo tma a okolo krovů začali létat netopýři.

Kdykoliv někde probíhala tématická diskuse na téma mýtických bytostí, vždycky jsem při tom myslel na upíry. Tolik síly, věčný život (pokud nepřijde po rozednění Lincoln...), ta obratnost, létání, lezení po zdech a spousta dalších výhod z toho plynoucích. Určitě by se dali produktivně a efektivně využít na nočních směnách!

Sice i mě se někdy stane, že jdu spát až ráno a vstávám k večeru (hahaha), ale hlad po lidské krvi se ve mě zatím neprobudil. Jisté je, že děti noci určitě mohou zažít poněkud odlišná dobrodružství, než denní tvorové, ale tak či tak, já bych spíš potřeboval být dítětem slunce i luny. Měl bych víc času a energie na všechno, na všechno.

Takže budu dál střídat ty pracovní a nepracovní biorytmy a uvidíme, třeba někdy v noci nějakého toho originálního krvepijce potkám a třeba budu moct na vlastní kůži porovnat, jestli je výhodnější pracovat ve dne, nebo v noci. Ikdyž, záležet bude asi i na ročním období, jestli je noc dlouhá nebo krátká. Vychází mi, ať přemýšlím, jak přemýšlím, že stejně bude asi zapotřebí hybridizace. ;)

Felix


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 7. června 2016 v 16:32 | Reagovat

krásný blog :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama